POLSKA SZKOLA IMIENIA WISŁAWY SZYMBORSKIEJ, Z SIEDZIBĄ W PORT CHESTER, NY
WITAMY NA STRONACH NASZEJ SZKOŁY!

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2023-2024!

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA.

PREZENTACJA 2023-2024

Misja Szkoły:

Misją naszej szkoły jest nauka języka polskiego, historii i geografii Polski oraz propagowanie kultury i dziedzictwa narodowego Polski w USA.
Szkoła stawia sobie również za cel integrowanie środowiska polonijnego na obszarze Westchester i Fairfield County poprzez organizowanie akademii kulturalno-oświatowych jak i imprez rozrywkowych czy też wycieczek szkolnych do miejsc w USA zawierających polskie korzenie i historie.

Zapisy:

• Szkoła przyjmuje dzieci bez względu na poziom znajomości języka polskiego.
  • Przy pomocy wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej dostosowujemy program edukacyjny do umiejętności i możliwości ucznia.
  • Zapisy do szkoły przyjmowane są przed 1 września, przed początkiem roku szkolnego. W specjalnych przypadkach jest możliwość dopisania ucznia w czasie roku szkolnego
  • W sprawie zapisów, prosimy o wypełnienie formularza o zapisie dziecka do szkoły/grupy przedszkolnej oraz kontakt z dyrektor szkoły Marzeną Szeliga.

Dzień w szkole:

• Rok szkolny zaczyna się w drugim tygodniu września i kończy w połowie maja. Rozpoczęcie roku szkolnego 2024 jest planowane na 7 września 2024.
  • Zajęcia w szkole odbywają się w soboty od 9am do 1pm (do godziny 12.30pm dla przedszkola), dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat.
  • Małe, kameralne klasy i ciekawy sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że uczeń przyswaja wiedzę z łatwością i może zawsze liczyć na indywidualną uwagę nauczyciela. Obecnie do szkoły uczęszcza około 60 uczniów.
  • Uczniowie w starszych klasach są przygotowywani i mają możliwość przystąpienia do egzaminu Regents z języka polskiego administrowanego przez stan Nowy York i do matury z języka polskiego.

Poza lekcjami:

• Organizujemy dodatkowe zajęcia plastyczne, autokarowe wycieczki szkolne na zakończenie roku, wycieczki klasowe, uczniowie maja okazje uczestniczyć w przedstawieniach szkolnych (Jasełka, Dzień Rodziny, Kolędowanie itp.), uczniowie reprezentują szkołę na corocznej paradzie Pułaskiego w Nowym Yorku.
  • Organizujemy również zabawy Walentynkowe i Sylwestrowe dla rodziców.
  • W  szkole panuje rodzinna, serdeczna atmosfera.  Uczniowie i ich rodzice mają możliwość nawiązania wspaniałych i trwałych przyjaźni.
  • Znajdź nas na Facebook.

"Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w Ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem.(...)
Można nie kochac Cię i życ ale nie mozna owocować."
WISŁAWA SZYMBORSKA

Comments are closed.